• Bloki tematyczne: 1. "Jesień w sadzie",                                                                 2. "Jesień w ogrodzie",                                                           3. "Jesień w lesie".

• - Poznawanie wyglądu i nazw niektórych owoców i warzyw.

- Oglądanie owoców w naturalnym środowisku (zapoznanie z nazwami sad, ogród).

- Poznawanie wielozmysłowe (smak, zapach, dotyk).

- Przedstawienie budowy niektórych owoców i warzyw (nazywanie części roślin).

- Wspólne wykonanie ciasta owocowego.

- Spacery - obserwowanie zmian w przyrodzie zachodzących jesienią.

- Utrwalanie nazwy aktualnej pory roku oraz jej charakterystycznych cech.

- Zapoznanie z wyglądem i nazwami niektórych zwierząt leśnych.

• Spotkanie w bibliotece, 23 październik 2023 r.

• Nauka piosenki "A to jeż"

• Warzywa są smaczne i zdrowe

• Ostatnio podczas zajęć wychowawczo - dydaktycznych przypomnieliśmy sobie, co wiemy o warzywach, czy pamiętamy ich nazwy, zapach i czy wiemy, jak smakują. Tematykę "Jesień w ogrodzie" rozpoczęliśmy od zakupów w pobliskim warzywniaku. W pewien piątkowy dzień w całym przedszkolu roznosił się zapach frytek z ziemniaków, batatów i buraków. Panie z naszą drobną pomocą przygotowały dla nas smaczną niespodziankę, a Pani Ola zrobiła pyszną surówkę z marchewki i jabłek. Niektórym smakowały ziemniaki, niektórym bataty, a jeszcze innym buraki. Wszyscy próbowaliśmy, bo wiemy już, że warzywa są smaczne i zdrowe.

• Nasz występ na gali Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców, 9 październik 2023 r.

• Najłatwiejsze ciasto w świecie, 06.10.2023 r.

• Dzisiaj przygotowaliśmy dwa pyszne, owocowe ciasta. Wiemy już, jakie składniki są potrzebne, aby ciasto się udało. Był przepyszny podwieczorek. Mniaaaaaaaaaaaam!

• Nauka piosenki "Już owoców pełen kosz"

• Zabawa z pokazywaniem "W leśniczówce"

• Przypomnienie piosenki "Małe czerwone jabłuszko"