• O pracy z dziećmi

• Praca wychowawczo - dydaktyczna z dziećmi opiera się na realizowaniu podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Obowiązująca podstawa programowa obejmuje cztery obszary: fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy. Jest realizowana w czasie zajęć wychowawczo - dydaktycznych w każdej grupie wiekowej. Podstawę programową realizują wszystkie dzieci, także te posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym.

W ciągu tygodnia dzieci uczestniczą w następujących zajęciach:

- rozwijanie mowy i myślenia (w tym opowiadania, wiersze, teatrzyki kukiełkowe, pacynkowe, historyjki obrazkowe),

- zajęcia matematyczne (w tym przeliczanie, klasyfikowanie, poznawanie liczb i cyfr, poznawanie schematu ciała i stosunków przestrzennych),

- zajęcia przyrodnicze (w tym wycieczki przyrodnicze, zakładanie hodowli roślin),

- zajęcia przygotowujące do nauki czytania i pisania (w tym ćwiczenia grafomotoryczne, poznawanie liter, ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej, czytanie globalne, czytanie wyrazów i prostych zdań),

- język angielski,

- zajęcia plastyczne,

- zajęcia muzyczne i rytmiczne.

Oprócz tego dzieci posiadające orzeczenie o kształceniu specjalnym  uczestniczą w zajęciach rewalidacji indywidualnej, prowadzonych przez specjalistów: psychologa, logopedę, surdopedagoga, tyflopedagoga, rehabilitanta ruchowego, specjalistę terapii pedagogicznej (w zależności od zaleceń zawartych w orzeczeniu). Dla dzieci z opinią Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej organizujemy pomoc psychologiczno - pedagogiczną. Zajęcia w ramach tej pomocy odbywają się w małych zespołach.

Sposób realizacji podstawy programowej zależy od pomysłowości i kreatywności nauczycieli. W naszym przedszkolu staramy się zapewnić dzieciom atrakcyjne formy i metody zajęć. Pracujemy według Plany Daltońskiego oraz rpzwijamy kreatywnośc dzieci poprzez stosowanie technik Twórczego Rozwiązywania Problemów.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, która odpowie na wiele pytań dotycząych wdrażaniu Planu Daltońskiego w naszym Przedszkolu.

Przedszkole Daltońskie PP19 - Film

Zdjęcia z zajęć w naszym przedszkolu:

bohater tygodnia

w krainie dinozaurów

zakładamy hodowle roślin

malujemy morze

nasi domowi ulubieńcy

o zwierzęta trzeba dbać

przygotowujemy sałatki owocowe i warzywne

spotkania z muzyką

trenujemy udział w ruchu drogwym

jeż to fajny zwierz