• Programy

W pracy wychowawczo - dydaktycznej i terapeutycznej z dziećmi korzystamy z następujących programów edukacyjnych:

1. "Pogram wychowania przedszkolnego" 2023 - Dorota Kossakowska- Podręcznikarnia

2. „Rozwój - Wychowanie - Edukacja"- program wychowania przedszkolnego (Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha).

3. „Zabawy z porami roku” – program wychowania przedszkolnego (Iwona Grygorowicz, redakcja merytoryczna Iwona Lewkowicz).

4. "Eurolotem przez Europę" - program autorski, opracowany przez nauczycielki przedszkola. Jest on realizowany w grupach pięciolatków i sześciolatków. Głównym celem programu jest nabywanie poczucia przynależności do Europy. Cele szczegółowe to: poznawanie własnego miasta i regionu, poznawanie własnego kraju, pogłębianie postawy przywiązania i szacunku do własnego państwa, rozwijanie zainteresowania różnymi krajami Europy, zapoznanie z życiem ludzi w tych krajach, kształtowanie przyjaznego stosunku względem dzieci innych narodowości.

5. "Akademia zdrowia" - program autorski, opracowany przez nauczycielki przedszkola. Jest to program realizowany we wszystkich grupach wiekowych. Głównym celem programu jest poszerzanie wiadomości na temat zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie i jego rozwój oraz zachęcanie do uczestniczenia w różnorodnych formach aktywności ruchowej, a także kształtowanie umiejętności samooceny i samoakceptacji.

6. "Wspólne nauczanie i wychowanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych", program pracy wychowawczo - dydaktycznej w grupach integracyjnych - program autorski, opracowany przez specjalistów i dyrektora placówki.

7. Indywidualne Programy Edukacyjno - Terapeutyczne dla dzieci posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym, opracowane przez nauczycieli wspomagających, psychologa, logopedę, rehabilitanta ruchowego, surdopedagoga i tyflopedagoga.

8. Program psychostymulacji dzieci z wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju (Katarzyna Krajewska, Anna Franczyk).