• ZDALNE NAUCZANIE

• Zgodnie z rozporządzeniem MEN informujemy Państwa o pracy zdalnej prowadzonej przez nasze przedszkole. Szczegóły dostępne w zakładkach poszczególnych grup jako "Realizacja podstawy programowej".

• Kontakt z przedszkolem

• Prosimy z przedszkolem kontaktować się przez e-mail.

E-mail: pp19@wodzislaw-slaski.pl

W wiadomości można pozostawić swój numer kontaktowy, oddzwonimy.

Sekretariat czynny od 8.00 do 12.00 tel. 32 456 30 15

• Apel do rodziców

• Zostań w domu - apel do dzieci, młodzieży i ich rodziców

Od poniedziałku, 16 marca wszystkie szkoły w Polsce będą zamknięte. Uczniowie wrócą do nauki 14 kwietnia. To decyzja spowodowana jest obecną sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2.

Pamiętajcie to nie są ferie ani czas wolny od nauki:

- spędzajcie ten czas w domu,

- unikajcie zatłoczonych miejsc,

- nie organizujcie spotkać towarzyskich,

- nie wychodźcie do klubów, kawiarni i restauracji,

- starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych,

- w miarę możliwości nie kontaktujcie się z osobami starszymi,

- stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Informujemy, że patrole Straży Miejskiej jak również Policji będą upominały młodzież i dzieci przebywające między innymi na obiektach rekreacyjno – sportowych.

• #DzieciUcząRodziców

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

• Uwaga, ważna informacja!

• Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; numer infolinii 22 560 16 00;

• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.