• Co powinieneś wiedzieć o naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu każde dziecko czuje się kochane, potrzebne, docenione. Być może dlatego tak chętnie przychodzi do przedszkola i chce w nim być wraz ze swoimi najlepszymi kolegami. Dzięki idei integracji nasze przedszkolaki rosną na wrażliwych, tolerancyjnych i cierpliwych ludzi, którym być może w przyszłości radość będą sprawiały drobne, zwyczajne, ludzkie gesty.

Publiczne Przedszkole nr 19 powstało w 1983 roku. Obecnie w przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów: trzy grupy integracyjne, grupa masowa i grupa terapeutyczna dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Nauczyciele pracujący w przedszkolu wciąż doskonalą swoje umiejętności, uczestnicząc w warsztatach, kursach, studiach. Dzięki temu potrafią zapewnić dzieciom ciekawe, nowoczesne formy zabaw i zajęć.

Przedszkole zatrudnia specjalistów: psychologa, logopedę - neurologopedęterapeutę dogoterapii, rehabilitanta ruchowego - terapeutę SI, pedagogów specjalnycholigofrenopedagogów, surdopedagoga, tyflopedagoga, terapeutów pedagogicznych.

Nasze przedszkole zostało objęte opieką merytoryczną polskiego Stowarzyszenia Dalton. Oznacza to, że spełniamy wymogi, aby realizować oficjalnie edukację daltońską w naszej placówce.

W 2023 roku uzyskaliśmy tytuł Placówki Daltońskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, omawiającą sposób wprowadzania Planu Daltońskiego w naszym przedszkolu.

Prezentacja Plan Daltoński - Film

Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w corocznych przeglądach, festiwalach i olimpiadach dziecięcych, organizowanych na terenie miasta Wodzisławia. Zajmują czołowe miejsca lub otrzymują wyróżnienia.

Rodzice dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych, które organizowane są przynajmniej dwa razy w roku. Z myślą o rodzicach i dziadkach organizujemy w przedszkolu Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowują również dodatkowe spotkania w formie artystycznych występów, np.: "Dzień Górnika", „Wieczór kolęd”.

Bardzo dużą atrakcją dla dzieci są „Zielone wieczory”, organizowane jako forma pożegnania z przedszkolem. Od kilku lat najstarsze przedszkolaki przychodzą wraz z wychowawcami wieczorem do przedszkola. Zostają tu niemal do północy. Czeka na nie wiele śmiesznych żartów, niespodzianek i wesoła zabawa. Tak zakończony kilkuletni pobyt w przedszkolu  na długo pozostaje w pamięci dzieci.

Nasza placówka myśli także o dzieciach, które rozpoczynają swoją edukację przedszkolną. Aby zmniejszyć stres związany z wejściem w nowe środowisko i rozstaniem z rodzicami mogą one uczestniczyć w dniu otwartym. Mają możliwość poznania swojej pani, nowych kolegów, a także całego przedszkola.

W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele uroczystości dla naszych wychowanków. Są to między innymi: Dzień Przedszkolaka, Dzień Misia, Mikołaj, Przedszkolna Wigilijka, Balik Karnawałowy i Dzień Dziecka.

przedszkolna Wigilijka

spotkanie z Mikołajem

dekoracja- balik

Przedszkole posiada bogato wyposażone sale zabaw, gabinet logopedyczny, salkę gimnastyczną ze specjalistycznym sprzętem do terapii, salę doświadczania świata oraz salę terapeutyczną. Dużą atrakcją dla dzieci jest suchy basen, zjeżdżalnie, kołyski, sprzęt gimnastyczny, dywan interaktywny. Jesteśmy placówką, która posiada wiele pomocy dydaktycznych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasze przedszkolaki mają również możliwość zabawy w przepięknym, zielonym ogrodzie przedszkolnym.

ZAPRASZAMY!!!