• Powszechny Program Dwujęzyczności

• Spotkanie z Baby Beetles

Baby Beetles to postaci specjalnie stworzone na potrzeby tej serii. Ci czterej kolorowi bohaterowie stają się wspaniałymi towarzyszami zabawy, podczas której poznaje się język angielski. Maluchy czynnie uczestniczą w zabawach Baby Beetles, dzielą ich emocje i czerpią radość z towarzyszącej im stale muzyki.

Każdy z bohaterów reprezentuje odmienne cechy. Dzieci zwykle utożsamiają się z jednym z nich, najczęściej tym, który najbliższy jest ich własnej osobowości. Dlatego też oglądanie kolejnych odcinków daje im poczucie uczestniczenia w zabawie z rówieśnikami i radość z przebywania w ich świecie.

Wszystkie Baby Beetles, niezależnie od ich temperamentów, mogą służyć za wzory życzliwości, serdeczności i koleżeństwa.

Każdy z nich jest innego koloru i każdy ma na brzuszku symbol, który odpowiada jego osobowości i upodobaniom.

Ring Ring

Ring Ring jest czerwony. Jego symbolem są cyferki ułożone w porządku przypominającym klawiaturę telefonu. To oznacza, że uwielbia rozmawiać i spędzać czas z przyjaciółmi.

Ring Ring to mistrz w przekazywaniu informacji. Większość jego piosenek zawiera słowa i zwroty mówiące o uczuciach i relacjach z najbliższymi. Wydaje się, że najlepszym sposobem uwypuklenia znaczenia jego piosenek jest wykorzystywanie podczas zabawy mimiki twarzy. Tak wyrażać możemy radość, smutek, zdumienie, czy rozbawienie. Ten bohater często komunikuje się przy użyciu telefonu. My także naśladując go możemy wykonywać gest dłonią imitujący rozmowę lub skorzystać z zabawki telefonu.

Piosenki:

Ring Ring

Yes! No! / Tak! Nie!

My phone goes ring, ring, ring, I say hello! I say yes, I say no!

Mój telefon dzwoni dryń, dryń, dryń! Mówię halo! Mówię tak! Mówię nie!

I’m happy! / Jestem szczęśliwy!

Happy! I am happy! I am happy, happy with you! / Jestem szczęśliwy, szczęśliwy z tobą!

I’m sad / Jestem smutny

I’m sad / Jestem smutny...

I love you! / Kocham cię!

I love you! I love, love, love, love you!

Kocham cię! Ja kocham, kocham, kocham, kocham cię!

Come and play! / Chodź się bawić!

Hello! Hello! Come and play! Come and play with me!

Halo! Halo! Przyjdź bawić się ze mną!

Zoom

Zoom jest zielony. Czerwony zygzak na jego brzuszku wskazuje na to, że zawsze jest w ruchu.

Zoom to najbardziej energiczny pośród Baby Beetles, dlatego większość jego piosenek odnosi się do zabaw ruchowych.

Piosenki:

Zoom

Let’s play! / Bawmy się!

Play! Let’s play! / Baw się! Bawmy się!

My Car / Mój samochód

My car goes fast! / Mój samochód jeździ szybko!

Ball / Piłka

Bouncy ball, bounce for me! / Skacząca piłeczko, podskakuj dla mnie!

Zoom’s song / Piosenka Zooma

I can walk, but it is fun to run! I can run. I can zoom. Then I stop!

Mogę chodzić, ale tak wesoło jest, kiedy biegam! Biegnę, uciekam! A teraz się zatrzymuję!

Dance! / Tańcz

Dance, dance! Down, up, round! / Tańcz, tańcz, na dół, do góry, w kółeczko

Jump! Clap! / Skacz! Klaszcz!

Clap! Jump! / Klaszcz! Skacz!

Hiding / Zabawa w chowanego

Shshsh! I am hiding... Boo! / Chowam się... Uuu!

Here I am! / Jestem tutaj

Peepbo! Here I am! / A kuku! Jestem tutaj!

Have fun! / Baw się!

I have fun with you! / Z tobą dobrze się bawię!

Go! Stop! / Idź! Stój!