• Czego uczymy się w przedszkolu - wrzesień 2021 r.

• Piosenka "Będę kierowcą"

• Piosenka "Mój dom"

• Zamierzenia do realizacji w miesiącu wrześniu

Bloki tematyczne:

1. "Moje przedszkole, moja grupa",

2. "Jestem bezpieczny".

1. Zajęcia i zabawy integrujące grupę. Poznawanie nowych kolegów.
          2. Prowadzenie obserwacji dzieci podczas zajęć i zabaw. Rozpoznawanie ich możliwości i potrzeb.
          3. Omawianie zasad obowiązujących w grupie rówieśniczej - obowiązki i prawa przedszkolaka.
          4. Wdrażanie dzieci do rozumienia i przestrzegania zasad bezpiecznej zabawy. Poznawanie i utrwalanie norm obowiązujących podczas wyjść poza teren przedszkola.
          5. "Bezpieczny przedszkolak" - zapoznanie z podstawowymi przepisami ruchu drogowego.
          6. Udział dzieci w "Dniu kropki" i w "Dniu przedszkolaka".
          7. Poznawanie piosenek i zabaw związanych z tematyką.
          8. Zabawy i zajęcia plastyczne: rysowanie, malowanie farbami, lepienie z mas plastycznych. Doskonalenie sprawności manualnej. Zwracanie uwagi na prawidłowe trzymanie narzędzia pisarskiego.
          9. Wdrażanie dzieci do utrzymywania prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia przy stole, na dywanie, w czasie ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych.
          10. Trening samodzielności: ubieranie i rozbieranie się, spożywanie posiłków, korzystanie z urządzeń sanitarnych zgodne z zasadami bezpieczeństwa.
          11. Ćwiczenia słuchowe: rozpoznawanie dźwięków z otoczenia, dźwięków wydawanych przez różne przedmioty, instrumenty, analiza i synteza sylabowa.

• pp19@wodzislaw-slaski.pl
      • os. XXX lecia 30 44-286 Wodzisław Śl.
      • Miasto Wodzisław Śląski
      • Śląskie Kuratorium Oświaty Delegatura w Rybniku
      • Publiczne Przedszkole Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śl. 23 1240 4357 1111 0010 3971 9110
      • numer konta Rady Rodziców działającej przy Publicznym Przedszkolu nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi 39 8436 0003 0101 0430 5655 0002