• Zamierzenia na miesiąc wrzesień

• ZAMIERZENIA DO PRACY WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNEJ

NA  MIESIĄC WRZESIEŃ W GRUPIE DZIECI 4-5 LETNICH

„TYGRYSKI”.

Bloki tematyczne:   „PRZEDSZKOLE DRUGI DOM”.

„BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA”.

1 Zapoznanie dzieci z poszczególnymi pomieszczeniami a uczęszczających kolejny rok –ze zmianami jakie zaszły w placówce podczas wakacji. Spacer po budynku przedszkola. Zapoznanie z pracownikami : nauczycielkami innych grup, dyrektorem, kucharkami, woźnymi oddziałowymi itp.

2 Zwrócenie uwagi na układ sali i rozmieszczenie zabawek. Ćwiczenia w rozpoznawaniu swojego znaczka w codziennych sytuacjach.

3 Kształtowanie samodzielności i umiejętności wyrażania własnych potrzeb.

4 Wyrabianie nawyków dbania o higienę oraz doskonalenie techniki mycia rąk i zębów.

5 Poznanie zasad bezpiecznego zachowania w przedszkolu – ustalenie KONTRAKTU GRUPY.

6 Przypomnienie o konieczności używania słów: „proszę” , „przepraszam”, „dziękuję”, „dzień dobry” i „do widzenia”.

7 Zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu na powietrzu.

8 Przypomnienie zasad prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym

9 Zapoznanie z wyglądem i znaczeniem wybranych znaków drogowych; przypomnienie numerów alarmowych.

10 Omówienie zagrożeń płynących z niebezpiecznych zabaw, zwrócenie uwagi na unikanie kontaktów z osobami          nieznajomymi.

11 Słuchanie opowiadań , wierszy i piosenek związanych z aktualnie przerabianym materiałem; udział w zabawach  i ćwiczeniach ruchowych. Wyrażanie emocji poprzez ekspresję plastyczną.

Kształtowanie umiejętności Twórczego Rozwiązywania Problemów.