• Zamierzenia na miesiąc wrzesień

• ZAMIERZENIA DO PRACY WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ

NA MIESIĄC WRZESIEŃ W GRUPIE "KRÓLICZKI"

Bloki tematyczne:

I. Jestem przedszkolakiem.

II. Bezpieczna droga do przedszkola.

III. Kolorowa jesień.

JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

• Poznawanie imion i nazwisk dzieci z grupy.

• Przestrzeganie ustalonych zasad obowiązujących w grupie – Kodeksu Przedszkolaka.

• Kształtowanie poczucia przynależności do grupy.

• Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie poprzez wspólny śpiew, zabawy ruchowe, kołowe, zabawy paluszkowe, wierszyki.

• Nauka piosenki "Jestem sobie przedszkolaczek".

• Doskonalenie czynności samoobsługowych – mycie i wycieranie rąk, samodzielne ubieranie i rozbieranie poszczególnych części garderoby.

BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

• Poznawanie wybranych środków transportu: lądowego,wodnego, powietrznego.

• Poznawanie znaczenia pasów, sygnalizacji świetlnej.

• Poznawanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu: bawienie sie w miejscach niedozwolonych np.przy ruchliwej ulicy.

• Poznawanie podstawowych figur geometrycznych: koło,kwadrat, trójkąt.

• Poznawanie wybranych środków transportu: lądowego,wodnego, powietrznego.

KOLOROWA JESIEŃ

• Obserwowanie środowiska przyrodniczego, zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zaszły w przyrodzie.

• Podejmowanie rozmów na temat jesiennej pogody i typowych dla niej zjawisk atmosferycznych.

• Wielozmysłowe poznawanie podstawowych owoców i warzyw.