• Czego uczymy się w przedszkolu

•

Jesteśmy wesołą grupą KUBUSIÓW, która każdego dnia bawi się i uczy wielu potrzebnych nam do życia umiejętności. Nasze panie dbają o to, abyśmy rozwijali się we wszystkich sferach, dlatego też często uczestniczymy w zabawach muzyczno - rytmicznych przy akompaniamencie gitary, na której gra pani Ela. Uczymy się angielskiego razem z panią Basią, Dzięki pani Beatce kształtujemy i doskonalimy naszą sprawność manualną, prawidłowy chwyt, właściwe napięcie mięśniowe. Jest to możliwe dzięki wykonywaniu wielu ćwiczeń z zakresu grafomotoryki, ćwiczeń graficznych, a także ćwiczeń i zabaw ruchowych wykorzystujących elementy metody W. Sherborne, P. Dennisona, Knill'ów. Podczas codziennych zajęć poszerzamy także naszą wiedzę z zakresu matematyki, mowy, przyrody i wykonujemy też różnorodne prace plstyczne. Korzystamy także z zajęć z integracji sensorycznej z panią Asią, oraz zajęć rewalidacyjnych z panią Hanią, która jest psychologiem i z panią Edytą - naszym logopedą. Co czwartek odwiedza nas Lucky - wspaniały pies terapeuta, zaś w środy rozwijamy naszą sprawność fizyczną poprzez zajęcia ruchowe tzw. Piłkarzyki. Jak widzicie dużo się u nas dzieje i nie ma tutaj miejsca na nudę.

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc listopad

w grupie "KUBUSIE"

Bloki tematyczne: "Odkrywam świat wokół mnie i moją ojczyznę Polskę"

"Zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy"

Kształtowanie umiejętności społecznych - posługiwanie się imieniem                                     i nazwiskiem, podejmowanie prób zapamiętania adresu zamieszkania.

Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce - kształtowanie przynależności                                     i tożsamości narodowej.

Doskonalenie umiejętności stosowania zwrotów grzecznościowych wobec kolegów, koleżanek  i dorosłych w różnych sytuacjach.

Dostarczanie wiedzy na temat sposobu, w jaki ludzie i zwierzęta mogą przygotować się do zimy.

Wdrażanie do konieczności dbania o swoje zdrowie: właściwe odżywianie    i ubieranie się właściwie do warunków atmosferycznych.

Doskonalenie umiejętności przeliczania przedmiotów oraz klasyfikowania według wielkości i koloru.

Rozwijanie sprawności grafomotorycznej poprzez ćwiczenia Frostig, Metoda Dobrego Startu   M. Bogdanowicz.

Rozwijanie sprawności manualnej poprzez różnorodną działalność plastyczną. Malowanie palcami, pędzlem, gąbką. Podejmowanie prób kolorowania - wypełnianie konturu kolorem. Zachęcanie do wykonywania pracy do końca.

Rozwijanie sprawności fizycznej i motoryki poprzez częste przebywanie na świeżym powietrzu, placach zabaw, korzystanie ze sprzętów sportowych i gimnastycznych.

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc październik

w grupie "KUBUSIE"

Bloki tematyczne: „Nadeszła jesień”

„Owoce, jarzynki – kolorowe witaminki”

Zajęcia i zabawy integrujące grupę - stwarzanie miłej atmosfery w grupie i poczucia bezpieczeństwa. Poznawanie siebie poprzez zabawy.

Wdrażanie do samodzielnego wykonywania czynności samoobsługowych.

Przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad obowiązujących w grupie.

Rozpoznawanie charakterystycznych dla jesieni zmian w przyrodzie. Uświadomienie potrzeby chronienia przyrody.

Doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania drzew owocowych oraz owoców i warzyw. Uświadomienie znaczenia spożywania warzyw i owoców dla zdrowia.

Wprowadzanie piosenek odpowiadających omawianej tematyce, umuzykalnianie dzieci.

Doskonalenie grafomotoryki - ćwiczenia Frostig, Metoda Dobrego Startu     M. Bogdanowicz.

Zabawy w sali doświadczania świata - wielopłaszczyznowe oddziaływanie na zmysł wzroku, słuchu, dotyku.

Rozwijanie sprawności fizycznej i motoryki poprzez częste przebywanie na świeżym powietrzu, placach zabaw, korzystanie ze sprzętów sportowych  i gimnastycznych.

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na miesiąc wrzesień

w grupie "KUBUSIE"

Bloki tematyczne: „Nasze przedszkole”

„Jestem bezpieczny”

Zajęcia i zabawy integrujące grupę - stwarzanie miłej atmosfery  w grupie              i poczucia bezpieczeństwa.

Poznajemy przedszkole :

- zapoznanie dzieci z  pomieszczeniami przedszkola,

-z rozmieszczeniem kącików zabaw oraz zasad korzystania z nich,

-zapoznanie z wszystkimi pracownikami przedszkola.

Kontrakt grupowy – ustalenie norm i zasad panujących w grupie.

Wprowadzanie piosenek odpowiadających omawianej tematyce, umuzykalnianie dzieci - przeprowadzanie zajęć wg metody Aktywnego Słuchania Muzyki.

Omówienie zasad prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Zwracanie szczególnej uwagi na przechodzenie przez ulicę w miejscach do tego przeznaczonych.

Doskonalenie grafomotoryki - ćwiczenia Frostig, Metoda Dobrego Startu                    M. Bogdanowicz.

• pp19@wodzislaw-slaski.pl
      • os. XXX lecia 30 44-286 Wodzisław Śl.
      • Miasto Wodzisław Śląski
      • Śląskie Kuratorium Oświaty Delegatura w Rybniku
      • Publiczne Przedszkole Nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Śl. 23 1240 4357 1111 0010 3971 9110
      • numer konta Rady Rodziców działającej przy Publicznym Przedszkolu nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi 39 8436 0003 0101 0430 5655 0002