• Święto Niepodległości

• 103 lata temu Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy . Mimo, że to temat trudny dla przedszkolaków już od najmłodszych lat uczymy ich patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. W środę 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11:11 wszystkie grupy włączyły się do udziału w akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  "Szkoła do hymnu". Dzieci uroczyście odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w swoich salach.

• Wodzisław Śląski - Moja mała Ojczyzna

• OJCZYZNA TO KRAJ DZIECIŃSTWA,

MIEJSCE URODZENIA, TO JEST TA MAŁA NAJBLIŻSZA OJCZYZNA"  Tadeusz Różewicz

Grupa "Sówek" wybrała się wspólnie na wycieczkę po rynku starego i nowego miasta Wodzisławia Śląskiego. Dzieci przeszły zabytkowymi uliczkami starówki, odwiedziły Pominik ku czci Żołnierzy I Czechosłowackiej Brygady Pancernej, Pomnik Powstańców Śląskich, fontannę, kościół ewangelicki gdzie obecie znajduje się  siedziba Sądu Rejonowego oraz z zewnątrz obejrzały neogotycki kościól pod wezwaniem Najświetszej Marii Panny. Następnie wracały do przedszkola przez Rodzinny Park "Trzy Wzgórza".

Grupa Sówek poznała kilka legend o Wodzisławiu między innymi: Legenda o powstaniu Wodzisławia Śląskiego oraz "Piękna Elza".Cieszymy się, że mogliśmy poznać tak wiele ważnych i ciekawych informacji na temat naszego miasta.