• Program "Czyste Powietrze Wokół Nas"

• Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmuje m.in. takie działania jak koordynowanie programów edukacji antytytoniowej dla przedszkoli. Jednym z takich programów jest program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów „Czyste Powietrze Wokół Nas”.

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” realizowany jest od 2008 roku. Program jest dostosowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

Program ma za zadanie:

1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
            2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
            3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
            4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
            5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.
          • "Godej po naszymu" III edycja - wyniki

• Czas ogłosić wyniki tegorocznej edycji konkursu gwary śląskiej “Godej po naszymu” organizowanego przez nasze przedszkole. To już 3 edycja! Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo, ilość zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci.

Momy nadzieja, że spotkomy sie zaś rok. Pyrsk!