• O mnie

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz pedagogiem specjalnym z 27 letnim stażem pracy.

Ukończyłam Studium Nauczycielskie w Raciborzu, a następnie 3 – letnie studia magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim  Filia w Cieszynie na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym. W swojej pracy zawodowej stale podnosiłam swoje kwalifikacje. W 1999 r. ukończyłam kurs kwalifikacyjny  w zakresie Terapii Pedagogicznej, a następnie Studia Podyplomowe w zakresie Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Śląskim Filia w Cieszynie na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym – Instytut Pedagogiki (2001 r.) Jestem nauczycielem dyplomowanym. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prowadziłam zajęcia w ramach rewalidacji oraz wczesnego wspomagania rozwoju z dziećmi z różnymi deficytami rozwojowymi.

Przez cały okres pracy zawodowej doskonaliłam swój warsztat pracy przez udział w licznych szkoleniach, warsztatach i kursach .

Ukończyłam między innymi:

- warsztaty doskonalące: „Muzykoterapia w profilaktyce i terapii dzieci z zachowaniami agresywnymi”,

- warsztaty: „Mała orkiestra” – nauka piosenek i utworów z towarzyszeniem instrumentów zestawu Orfa,

- szkolenie 15 godzinne: „Ekspresja muzyczno – ruchowa dzieci – moduł II”,

-  warsztaty doskonalące: „Zabawy i tańce integracyjne cz. II”,

- szkolenie: „Jak pracować z dzieckiem autystycznym w przedszkolu”,

- warsztaty metodyczne: „Masy plastyczne na cztery pory roku”,

- szkolenie: „Alkoholowy Zespół Płodowy (FAS)”,

- szkolenie: „Alternatywne metody porozumiewania się (AAC)”,

- szkolenie: „Sala Doświadczania Świata jako sposób na stymulację rozwoju zmysłów”,

- kurs doskonalący 15 godzinny - „Logorytmika” - metoda wspomagająca rozwój motoryki, słuchu i mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

Lubię pracę z dziećmi, zwierzęta i podróże. Ciekawi mnie otaczający świat i to co można  w nim odkryć. Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych chłopców, z którymi również odkrywam świat.