• O mnie

Jestem absolwentką wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i oligofrenopedagogika oraz studia podyplomowe: Terapia pedagogiczna i rewalidacja dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz Wczesne i całożyciowe wspomaganie rozwoju i edukacji oraz rewalidacji uczniów z autyzmem i/lub Zespołem Aspergera.

W Publicznym Przedszkolu nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi na stanowisku nauczyciela pracuję od września 2014 r. Obecnie, obrócz pracy w grupie przedszkolnej, powierzono mi stanowisko pedagoga specjalnego. Prowadzę zajęcia rewalidacyjne z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zajęcia wczesnego wspomagania rozowju oraz zajęcia w ramach udzielnania pomocy psychologiczno - pedagogicznej naszym wychowankom.

Moja przygoda z placówką rozpoczęła się wcześniej, kiedy to nawiązałam współpracę jako wolontariusz pomagający w opiece nad dziećmi. Doświadczenie zawodowe nabywałam również podczas wolontariatu w Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Razem raźniej” w Wodzisławiu Śląskim i jako asystent rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym w ramach projektu „Dobry start”, realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w naszym mieście.

Cały czas staram się podwyższać swoje kwalifikacje, tak by moja praca z dziećmi przynosiła jak najlepsze efekty, dlatego też biorę udział w różnorodnych szkoleniach i kursach, np.:

- 18 – godzinny kurs doskonalący "Ruch Rozwijający wg Veroniki Sherborne" z upoważnienia International Sherborne Co-operation w UK Poziom 1,

- 100 – godzinny kurs „Arteterapia i terapia zajęciowa”,

- szkolenie "Praca z dzieckiem autystycznym w szkole i przedszkolu",

- warsztaty metodyczne "Aktywne słuchanie muzyki według metody Batii Strauss",

- warsztaty "Tworzenie indywidualnego programu wspomagania i korygowania rozwoju dziecka oraz prowadzenia zajęć dydaktyczno - wyrównawczych z dziećmi przedszkolnymi w roku poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole”,

- szkolenie „Skuteczna terapia dziecka z autyzmem i zespołem Aspergera”,

- warsztaty "Bumbumkowe poruszanki, czyli rozwijające zabawy ruchowe dla dzieci" w oparciu o metody W. Sherborne, R. Labana, P. Dennisona,

- szkolenie: Sala doświadczania świata jako sposób na stymulację rozwoju dziecka,

- szkolenie: Alternatywne metody porozumiewania się (AAC).

Każdy dzień w przedszkolu to nowa przygoda. Uczestnictwo w tej przygodzie z dziećmi, obserwowanie ich rozwoju, fascynacji tym co nowe i radość z małych rzeczy daje siłę i przeświadczenie, że jestem tam gdzie być powinnam.