• O mnie

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż."

Janusz Korczak

Ukończyłam studia dzienne magisterskie na Uniwersytecie Śląskim z filią w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Od 2007 roku pracuję w naszym przedszkolu na stanowisku nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły  Muzycznej I stopnia, co pozwala mi prowadzić z dziećmi zajęcia rytmiczno – ruchowe przy akompaniamencie pianina.

Ponadto ukończyłam wiele szkoleń, które podwyższają kwalifikacje i podsuwają wiele ciekawych pomysłów, które staram się realizować w codziennej pracy. Oto niektóre z nich:

• Stare i nowe zabawy dywanowe,
          • Elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
          • Edukacja matematyczna według koncepcji E. Gruszczyk - Kolczynskiej,
          • Logorytmika,
          • Komunikacja alternatywna AAC,
          • Sala doświadczania świata,
          • Stymulowanie aktywności ruchowej dziecka w wieku przedszkolnym.

"Człowiek nie może być tylko wychowywany, musi wychowywać samego siebie, być dla siebie wychowawcą."

Jan Paweł II

Nauczyciel dla dzieci w wieku przedszkolnym jest kimś wyjątkowym. Dziecko spędza w przedszkolu po 8 - 9 godzin dziennie i wszystko to, co powie jego „pani” jest najważniejsze. Odpowiedzialność wynikająca z tego faktu jest dla mnie bardzo motywująca do tego, aby być uważną i nie przeoczyć czegoś, co mogłoby mieć wpływ na dalszy rozwój wychowanka. Jest to trudne zadanie, ale mam nadzieję, że wykonalne. Dlatego myślę, że nauczyciel całe życie musi się rozwijać, kształcić i być otwarty na zmiany, aby doskonalić siebie i aby umieć spojrzeć na świat oczami dziecka.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwóch córeczek – Weroniki i Zosi. W wolnych chwilach piekę ciasta, czytam książki sensacyjno - kryminalne i jeżdżę na jednośladzie :)