• O mnie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku pedagogika o specjalności zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe ze specjalnością technik fizjoterapii, instruktor gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej oraz studia podyplomowe na kierunku dydaktyka ratownictwa przedmedycznego. Terapeuta SI od lutego2018r. z certyfikatem STiSS.

W Publicznym Przedszkolu nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Wodzisławiu Ślaskim pracuję od 20 lat, początkowo na stanowisku rehabilitant ruchowy, a po ukończeniu studiów pedagogicznych również jako nauczyciel – wychowawca.

Cały czas staram się podwyższać swoje kwalifikacje, tak by moja praca z dziećmi przynosiła jak najlepsze efekty. Dlatego też biorę udział w różnorodnych szkoleniach i kursach. Ukończyłam między innymi:

• szkolenie do prowadzenia zajęć eduacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
          • kursu I stopnia w zakresie teorii i teapii Integracji Sensorycznej wg. J.Ayres "Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej",
          • uczestniczyłam w Ogólnopolskim Kongresie Terapii Pedagogicznej z Elementami Integracji Sensorycznej,
          • szkolenie: Artterapia w stymulowaniu wszechstronnnego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym,
          • kurs specjalny: Metody integracji sensorycznej w procesie wspomagania rozwoju dziecka na początkowych etapach edukacji,
          • Przetrwałe odruchy neurologiczne – czy mogą negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka,
          • Objawy zaburzeń sensorycznych: wzrok, słuch i dotyk,
          • Wykrywanie wczesnych zaburzeń procesów integracji sensorycznej (SI) u dzieci,
          • szkolenie: Jak pracować z dzieckiem autystycznym w przedszkolu,
          • szkolenie: Arternatywne metody poruzumiewania się (AAC),
          • szkolenie: Sala Doświadczania Świata jako sposób na stymulację zmysłów.

Lubię ludzi tych małych i dużych, z którymi jestem na co dzień. To oni mnie inspirują, od nich wiele się nauczyłam i wiele im zawdzięczam. Mój największy sukces - wiedzieć, że mam na kogo liczyć w domu i w pracy. Lubię te chwile, gdy widzę efekty mojej pracy w zadowolonych oczach dziecka i uśmiechu rodzica. Lubię wspólnie spędzany czas z rodziną przy grach planszowych, jeździe na rowerze czy zimowym szusowaniu. Lubię wszystko co dobre: książki, dobre filmy, muzykę, dobre ciastka i dobrych ludzi. Lubię zimę.