• Kwiecień 2024 r.

• Kwiecień bloki tematyczne:

• I. Na wiejskim podwórku,

II. W krainie emocji,

III. Wodzisław Śl. - moja mała ojczyzna.

• Słuchanie piosenki pt. "Piosenka o przyjaźni", nauka refrenu

• Strach - nieprzyjemna emocja

• Słuchanie bajki pt. "W moim łóżku jest potwór". Omówienie przyczyn nieprzyjemnych emocji i sposobów radzenia sobie z nimi. Trening relaksacyjny dla dzieci. Zabawa ruchowa przy muzyce "Strach, radość, złość".

• Słuchanie bajki "Droga do szczęścia"

• Pogadanka z dziećm nt. "Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi". Uświadomienie wartości miłości, przyjaźni, rodziny. Zabawa integrująca "Tunel przyjaźni".

• Słuchanie bajki "Bajka o żabce" - bajka o przyjaźni

• Na podstawie bajki zapoznanie dzieci z rodzajem uczuć i emocji, jakie odczuwamy. Omówienie uczucia przyjaźni w oparciu o relacje między dziećmi w grupie przedszkolnej. Zabawy integrujące grupę z wykorzystaniem chust animacyjnych i Pedagogiki zabawy KLANZA.

• W KRAINIE EMOCJI

• W tym bloku tematycznym przeprowadzamy serię zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci, które pomagają budować prawidłowe relacje w grupie rówieśniczej. Dzieci poznają rodzaje uczuć i emocji, wspólnie omawiamy je na przykładzie naszej grupy. Ponadto dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych integrujących grupę, które wszyscy uwielbiają oraz w treningach relaksacyjnych, które uczą wyciszania złych emocji.

• Nauka piosenki "W kurniku", zabawy ruchowe do piosenki