Tygryski

Czego uczymy się w przedszkolu

Bloki tematyczne: I. "Jesień w sadzie i na działce"
                                   II. "Jesień w lesie"

1. Zapoznanie z wybranymi owocami oraz nazwami drzew owocowych. Rozróżnianie i nazywanie określonych warzyw. Wykonanie sałatki owocowo-warzywnej.

2. Zwrócenie uwagi na zasady zdrowego odżywania.

3. Obserwowanie zmian w przyrodzie, określenie jesiennych barw liści. Poznanie nazw takich drzew jak: klon, dąb, kasztanowiec, jarzębina, sosna, świerk.

4. Poznanie wybranych leśnych zwierząt oraz sposobu ich przygotowania do zimy

5. Słuchanie wierszy, opowiadań i piosenek związanych z aktualnie przerabianym materiałem np. " O jabłuszku i owocowym ludku" E. Sz. Zarębiny.

6. Doskonalenie umiejętności przeliczania, segregowania i dodawania wykorzystując do tego celu materiały przyrodnicze.

7. Wykonanie ćwiczeń graficznych.

8. Doskonalenie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby podczas różnych zabaw, zajęć i czynności.

9. Udział w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych, śpiewanie piosenek dziecięcych

Wrzesień 2018 r.

Bloki tematyczne: I. "Przedszkole- drugi dom".

II. "Bezpieczna droga do przedszkola".

1. Zapoznanie dzieci nowo przybyłych z poszczególnymi pomieszczeniami a uczęszczających kolejny rok- ze zmianami jakie zaszły w placówce podczas wakacji

2. Zachęcanie dzieci do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat spędzonych wakacji, prezentacja ulubionych pamiątek.

3. Poznanie zasad bezpiecznego zachowania w przedszkolu- ustalenie KONTRAKTU GRUPY

4. Przypomnienie o konieczności używania słów "proszę", "przepraszam", "dziękuje", "dzień dobry" i "do widzenia"

5. Zapoznanie z zasadami prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zapoznanie z numerami alarmowymi.

6. Omówienie zagrożeń płynących z niebezpiecznych zabaw, zwrócenie uwagi na unikanie kontaktów z osobami nieznajomymi.

7. Słuchanie opowiadań, wierszy i piosenek związanych z aktualnie przerabianym materiałem; udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych. Wyrażanie emocji poprzez ekspresję plastyczną.