• Bloki tematyczne: 1. Dzień Górnika,                                                                     2. Mikołaj,                                                                                 3. Święta tuż, tuż.

• - Poznawanie zawodów ludzi: górnik.

- Zapoznanie dzieci z charakterem pracy górnika na podstawie opowiadań, wierszy, filmów edukacyjnych.

- Przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Górnika. Spotkanie z gośćmi w sali zabaw. Występ dzieci, rozmowa z górnikami, wspólne zabawy ruchowe.

- Uroczystość Mikołaja w przedszkolu. Śpiewanie piosenek, zabawy o tematyce mikołajkowej.

- Poznawanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

- Wykonanie przez dzieci dekoracji światecznej do sali.

- Wykonywanie prac plastycznych i ćwiczeń grafomotorycznych o tematyce świątecznej i mikołajkowej.

- Pieczenie i dekorowanie ciasteczek.

- Udział dzieci w wigilijce przedszkolnej.

• Wesołych Świąt!

• Radosnych, spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzą dzieci z grupy Tygryski wraz z Paniami - Edytą, Pauliną, Izą, Olą i Magdą.

• Nauka piosenki pt. "Nie miały aniołki choinki na święta"

• Zabawa ilustracyjna do piosenki "Mikołaj jest razem z nami"