• Przedszkolna Wigilia

• Święta Bożego Narodzenia przepełnione są pięknymi tradycjami, to czas rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, śpiewania kolęd i pastorałek. Aby zachęcić naszych wychowanków do kultywowania owych pięknych zwyczajów świątecznych nasze przedszkole zorganizowało, jak co roku, Wigilię dla całej społeczności przedszkolnej. Odbył się również koncert- na flecie grała Pani Basia przy akompaniamencie Pana Pawła Sobika.

• Nagrodzona Szopka!

• Z radością informujemy, iż nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie w konkursie "SZOPKA BOŻONARODZENIOWA" zorganizowanym przez parafię WNMP oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie szopki.

• Pięknie dziękujemy!

• Dziękujemy dziadkowi Nadii z grupy „Maleństw” za przepiękną, żywą choinkę, która wprowadza nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
            To 3 metrowe drzewko zostało do nas przywiezione ze szkółki krzewów ozdobnych z Wodzisławia Śląskiego, ul. Czarneckiego 8.
            Przyznajcie sami, że choinka zachwyca!

• "U źródeł rozwoju dziecka - edycja 2".

• Mamy to! Projekst rusza w 2020 r.

"Projekt jest odpowiedzią na realne potrzeby, jakie wynikają z sytuacji w Przedszkolu Publicznym nr 19 z oddziałami integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim. Wsparciem zostanie objętych 15 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w ramach dodatkowych zajęć.

W ramach projektu planuje się realizację następujących form wsparcia:

- Metoda ruchu rozwijającego,  - Biblioterapia z elementami dramy,  - Muzykoterapia i choreoterapia,  - Plastykoterapia z sensoplastyką,  - Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjnej."

Więcej informacji pod linkiem.

• Dzień Górnika

• Dla górnika słonecznik koniecznie! Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej. Kiedy w czarny węgiel się wwierca, w bardzo czarnym, podziemnym chodniku, niech słonecznik mu świeci od serca! Dzieci wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Bardzo dziękujemy Górnikom za przybycie w tym dla nich wyjątkowym dniu! Szczęść Boże!