• Wigilijka - czas opłatka i kolęd...

• W dniu 22 grudnia oczekując na święta Bożego Narodzenia na holu przedszkolnym spotkali się dziś wszyscy, dzieci i pracownicy, aby przełamać się opłatkiem, wysłuchać pięknych życzeń, zasłuchać się w muzyce kolęd  w wykonaniu Pana Pawła Sobika.

Codzienny obiad zamienił się w świąteczną uroczystość. Była choinka z zapalonymi lampkami, stroik, sianko   i nie mogło zabraknąć prezentów pod choinką. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, zjadły wigilijny obiad. Nie zabrakło rybki z kapustką, świątecznych ciasteczek i owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

"Aby te święta, a także cały nadchodzący rok upływał Wam

w harmonii i zadumie, by nigdy nie zabrakło Wam ciepła rodzinnego,

a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil."

• Dzień Górnika

• 8 grudnia w naszej placówce odbyło się uroczyste wydarzenie. Dzieci z naszego przedszkola, Publicznego Przedszkola nr 18 oraz zaproszeni górnicy wspólnie uczestniczyli we wspaniałym występie w wykonaniu Stowarzyszenia Muzyczno – Kulturalnego „Szczygłowice” Knurów pod batutą Grzegorza Pakury. Przedszkolaki usłyszały  górniczy hymn i zaznajomiły się ze znanymi śląskimi melodiami. Poprzez takie spotkania najmłodsze pokolenie ma możliwość poznania i pielęgnowania śląskich tradycji, a także uwrażliwienia na piękno muzyki.

• Mikołaj w naszym przedszkolu!

• 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj! Radości nie było końca! Elfy wraz z dziećmi uporządkowały pracownię Świętego, aby uroczyście przywitać go piosenką "Dzyń, dzyń". Wszystkie dzieci w tym roku były uczynne, otrzymały prezenty od Mikołaja i zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie w jego saniach!