• Konkurs "Chciałbym być jak..." rozstrzygnięty !!!

• Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Stanisław P. grupa "Tygryski"

Anna B. grupa "Sówki"

Mateusz D. grupa " Drużyna Krzysia"

Wyróżnienia:

Milena M. grupa "Króliczki"

Lena R. grupa "Tygryski"

Dominik K. grupa " Sówki"

Gratulujemy!!!

• "Dzień Pluszowego Misia"

• 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia 🐻. W naszym przedszkolu obchodziliśmy go hucznie              w przeddzień urodzin misia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz fotobudka, której tym razem bohaterem był znany i lubiany Miś Paddington. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy 🙂

• Akcja "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska" zakończona.

Drodzy darczyńcy zakończyliśmy kolejną akcję "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska". Zebrane karmy, akcesoria, zabawki dla zwierząt, koce przekazaliśmy do Schroniska "Psy Koty i My" w Wodzisławiu Śl.

Dziękujemy z całego serca za wszelkie dary, które mogliśmy przekazać dla zwierzaków i na rzecz Schroniska. Doceniamy to i jesteśmy Wam za wszystko bardzo wdzięczni. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze serce i pomoc w walce o lepsze jutro tych małych zwierząt.

#wyzwanieDzienKundelka

• "Koncert m.in. Pieśni Patriotycznych"

• Wzbogaceniem podstawowej edukacji muzycznej dzieci są cykliczne spotkania z osobami muzykującymi z naszego miasta oraz pobliskich miejscowości. Służy to integracji wszystkich grup wychowanków, poznawaniu instrumentów muzycznych, rozwijaniu wrażliwości muzycznej.​​​​​​

W dniu 14.11.2023r. odbyło się kolejne spotkanie z muzykami ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. A. Szafranków w Rybniku.  Tym razem mogliśmy posłuchać pieśni patriotycznych tj. "Przybyli Ułani pod okienko", "My pierwsza Brygada", nie zabrakło również "Hymnu Dąbrowskiego" oraz "Pieśni o Wodzu Miłym - Józefie Piłsudskim.

Chętne dzieci miały okazje akompaniamentować na instrumentach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały koncertu. Podczas występów wszystkie dzieci dobrze się bawiły i maszerowały w rytm słyszanej melodii.

• Akcja "Szkoła do Hymnu"

• #Szkoładohymnu

105 lat temu Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Już od najmłodszych lat uczymy się patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. W piatek 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta niepodległości o godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola uroczyście odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego". Odśpiewując hymn narodowy wspólnie wyrazili radość z naszej niepodległości i dumę, iż są Polakami.

Akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej " Szkoła do hymnu".

#szkoladohymnu

• Jubileusz 40-lecia i pasowanie na przedszkolaka

• 27 października, w naszym przedszkolu świętowaliśmy 40 – lecie istnienia placówki. Cóż to był za dzień!

Wydarzenie to było doskonałą okazją do włączenia najmłodszych dzieci w poczet przedszkolnej rodziny poprzez uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W tej wyjątkowej chwili brali udział zaproszeni rodzice.

Placówka z rąk Barbary Buczkowskiej – Staniec, reprezentanta Polskiego Stowarzyszenia Dalton, otrzymała oficjalny Certyfikat Przedszkola Daltońskiego.

Podczas uroczystości obecni również przedstawiciele władz miasta Wodzisławia Śląskiego: prezydent Mieczysław Kieca, wiceprezydent Izabela Kalinowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji Grzegorz Hajduczek.

Wszyscy zgromadzeni goście mogli zobaczyć występy artystyczne przygotowane przez dzieci ze starszych grup. Spotkały się one z wielkim entuzjazmem odbiorców, każdy występ był uhonorowany gromkimi brawami.

Po oficjalnych obchodach jubileuszu przyszedł czas na mniej oficjalne wydarzenia – wszystkie przedszkolaki brały udział w urodzinowej imprezie w rytm największych dziecięcych hitów.

• Program Powszechnej Dwujęzyczności

• Nasze przedszkole już kolejny rok jest Partnerem Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci". Język angielski każdego dnia nam towarzyszy w zabawach i wykonywanych czynnościach.