• Przyjęcie dziecka na rok 2021/2022

     • W dniach 29 marca- 02 kwietnia 2021 należy potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym. Oświadczenie takie możecie Państwo pobrać poniżej. Prosimy wypełnić i dostarczyć do przedszkola w godz. 8- 15 od poniedziałku do piątku.

     • Relacja z realizacji Akcji "Wirusoochrona"

     • Publiczne Przedszkole Nr 19 zrealizowało wojewódzką Akcje informacyjno-edukacyjną "Wirusoochrona"

      W dniach od 15.02.2021r. - 15.03.2021r. w naszym przedszkolu trwała Akcja informacyjno - edukacyjna pt. "Wirusoochrona" . Najważniejszymi zaganieniami które zostały poruszone podczas zajęć lub pogadanek było: prawidłowa higiena rąk,  promocja podstawowych zasad higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa, podstawowe zasady zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna oraz inne zasady higieniczne np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych. Przedszkolaki bardzo chętnie omawiały powyższe zasady gdyż w naszym przedszkolu od września o nich przypominamy. 

      Dzieci otrzymały zadanie domowe którego celem było przkazanie zdobytych informacji wśród najbliższych domowników, m.in. zabrały do domów kolorowanki. Chętne dzieci odesłały do przedszkola zdjęcia jak prawidłowo myć rączki. 

      #lekcjaHIGIENY

      #wirusoochrona

     • Ogólnopolski Projekt "Jesteśmy różni, lecz równie ważni"

     • Grupa Tygryski wzięła udział w Akcji " Jesteśmy różni, lecz równie ważni".

      Celem ogólnopolskiego projektu "Jesteśmy różni, lecz równie ważni" jest podnoszenie świadomości społecznej  i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera. Następnie kształtowanie postaw społecznych u dzieci, uświadamianie dzieciom obecności osób niepełnosprawnych w otoczeniu. Tworzenie sytuacji budującej wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych oraz ważnym punktem akcji jest również integracja grupy. 

      Grupa Tygryski chętnie wzięła udział w tej akcji i wykonała wspólną pracę plastyczną która została wysłana do organizatorów akcji. Wszystkie prace będą wystawione na  wystawie  w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. 

      #naniebiesko

     • PODZIĘKOWANIE

     • PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ KARMY I AKCESORÓW DLA ZWIERZĄT 

      Drodzy darczyńcy zakończyliśmy akcję "Pełna Miska dla zwierzaka ze schroniska". Zebrane dary - karmy i akcesoria dla potrzebujacych zwierzaków przekazaliśmy do schroniska prowadzonego przez Stowarzyszenie "Psy Koty i My" w Wodzisławiu Śl..

      Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

      W ich imieniu serdecznie dziękują - Grupa Tygryski wraz z wychowawcami.