• Uwaga, rodzice...

     • Drodzy Rodzice, zwracamy się do Was z prośbą o czujność. W ostatnim czasie wśród dzieci i młodzieży obserwuje się zafascynowanie serialem, który zawiera treści niewłaściwe, a wręcz niebezpieczne dla dzieci. Także w naszym przedszkolu zauważamy zainteresowanie serialem oraz powstającymi na jego bazie grami. Dzieci organizują zabawy, inspirowane tematyką serialu. Prosimy o kontrolę nad aktywnością Waszego dziecka w Internecie, zwrócenie uwagi na gry, w które gra, kontrolowany dostęp do kanału You Tube czy TikTok.

      Poniżej zamieszczamy przydatny link:

       

       

     • Dzień Poczty Polskiej

     • Grupa "Sówki" Obchodziły Dzień Poczty Polskiej - poznały pracę listonosza oraz  Pani administratorki na poczcie.

      „Któż nie widział pędzącego po ulicy pana z wielką torbą, przewieszoną przez ramię?” Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją pomimo nowoczesnego świata. W naszym przedszkolu staramy się kultywować te obyczaje i przypominamy tradycję jaką pamiętamy z dzieciństwa. Dlatego też, właśnie obchody Dnia Poczty przypominają nam o takich zawodach.

      W 18 października grupa Sówki obchodziła Święto „Dzień Poczty Polskiej”. Od tego dnia i przez cały najbliższy tydzień grupa poznawała pracę listonosza .

      Dzieci odwiedziły pocztę, zakupiły znaczki aby wysłać pocztówki do innych przedszkoli biorących udział w akcji „Wymiana pocztówkowa”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy wysać paczkę, co się dzieje z listem gdy znika w skrzynce na listy zanim dotrze do adresata. Jak wygląda sortownia. Z zaciekawieniem przeglądały klasery ze znaczkami. Tworzyły listy dla swoich rodziców i sami byli listonoszami- osobiście dostarczyli listy.

       

      Grupa Sówki z Przedszkola Nr 19 uczestniczą w akcji „Wymiana pocztówkowa” polegającej na wymianie pocztówek z innymi przedszkolakami z całej Polski.

      Wymiana pocztówkowa to jednak nie tylko widokówki – to wspaniała zabawa i nauka dla przedszkolaków. Dzieci z niecierpliwością czekają na każdą nową pocztówkę. Taka tradycyjna forma komunikacji nie jest znana wszystkim dzieciom, ponieważ została zastąpiona przez Sms-y czy e-maile.

     • "Pełna miska dla zwierzaków ze schroniska..."

     • Grupa Sówki od 25 października 2021 rozpoczęła akcje charytatywną na rzecz zwierząt ze Schroniska Koty Psy i My w Wodzisławiu Śląskim. Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do wzięcia udzału w akcji aby przed zimą pomóc zwierzakom ze schroniska.

      Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt - Koty Psy i My w Wodzisławiu Śląskim jest grupą wspaniałych osób, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom w naszym regionie. Wolontariusze poświęcają każdą wolną chwilę w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym psom i kotom. Poprzez szereg działań starają się odmienić ich los na lepszy:

      • codziennie opiekują się zwierzętami w przytulisku,
      • koordynują domy tymczasowe,
      • szukają ich właścicieli, w ostateczności nowych domów,
      • resocjalizują zwierzęta, które w wyniku złych doświadczeń straciły zaufanie do człowieka.

      Jak pomóc?

      Najważniejszą potrzebą jest właściwa karma. Jej jakość jest istotna, bowiem do przytuliska nierzadko trafiają zwierzęta, które miały kiepskie życie, będące w złym stanie fizycznym, wycieńczone.

       

      - "Chciałbym zaapelować, jeśli ktoś chce nam i psiakom zrobić prezent to nie musi kupować w markecie ogromnych worów karmy. Zdecydowanie lepiej będzie, gdyby te środki, które zostawiłby w markecie przeznaczy na zakup woreczka karmy na wagę w sklepie zoologicznym. Będzie to karma bardzo pożywna i jakościowo dobra - mocno podkreśla wolontariusz."

      Zostań wolontariuszem

      Pomoc bezdomnym zwierzętom to nie tylko ich adopcja. Bardzo ważna jest codzienna opieka nad psami i kotami znajdującymi się w przytulisku. Podawanie jedzenia, wymiana wody, sprzątanie kojców, spacery a przede wszystkim poświęcenie uwagi zwierzętom to nieodłączna część życia wolontariusza. Ty decydujesz ile czasu jesteś w stanie poświęcić zwierzętom i w jaki sposób chcesz im pomagać.

      Znalazłeś psa lub kota?

      Codziennie rozgrywają się ciche dramaty. Jeśli widzisz zwierzę pozbawione opieki właściciela, nie bądź obojętny. Twoja reakcja może pomóc mu uzyskać niezbędną pomoc. Zadzwoń na Straż Miejską pod numer 986, a następnie opisz dokładnie w jakim stanie jest zwierzę i gdzie przebywa. Dzięki temu zwierzę trafi do przytuliska, gdzie uzyska pomoc i być może odnajdzie właściciela.

      Zgubiłeś psa lub kota?

      Twój pupil zaginął? W pierwszej kolejności odwiedź przytulisko. Możesz również wejść na oficjalny fanpage Stowarzyszenia w portalu Facebook [otwiera się w nowym oknie], gdzie na bieżąco są zdjęcia znajdujących się tam zwierząt. Jeśli mimo wszystko zwierzę nie przebywa w przytulisku, skontaktuj się z wolontariuszami. Zamieszczą na stronie zdjęcie pupila oraz informacje.

     • "Mamo, tato, wolę wodę!"

     • Drodzy rodzice!

      Program „Mamo, tato, wolę wodę” to baza wiedzy dla Was na temat prawidłowego nawodnienia            i budowania zdrowych nawyków u dzieci oraz źródło pomysłów na ciekawe i pożyteczne spędzanie czasu z Waszymi maluchami.

      Grupa Sówki rozpoczęła podróż ze Zdrojkiem i jego przyjaciółmi.

      Zachęcamy wszyskie przedszkolaki do wzięcia udziału w XII edycji programu.

       

      Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

      Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

      W ramach programu tworzone są zajęcia, warsztaty, pogadanki, doświadczenia angażujące dzieci do wspólnej nauki poprzez zabawę.

       

      https://wolewode.pl/dla-rodzicow/#news

       

       

     • Próbna ewakuacja

     • W naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Wszystko się udało, dzieci były dzielne. Wszyscy wstawili się w miejscu zbiórki.  W  nagrodę mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie ze strażakami, którzy przybyli na akcję. W naszym przedszkolu czujemy się bezpiecznie!