• Nowe Przygody Koziołka Matołka- Teatr Skrzat z Krakowa

• Tydzień Kultury Przedszkolnej, nie mógł się odbyć bez spektaklu teatralnego w naszym przedszkolu! Prosto z Krakowa zagościł u nas Teatr Skrzat z Nowymi Przygodami Koziołka Matołka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały przedstawienie. Piosenka "Koziołek Matołek" wpadła dzieciom w ucho, śpiewali ją wielokrotnie wraz z aktorami.

• Zajęcia plastyczne z ekspertem

• W ramach Tygodnia Kultury Przedszkolnej nasze przedszkole odwiedziła Pani Ewa, mama jednego z podopiecznych, która jest z zamiłowania malarką. Dzieci z grupy "Sówek" spędziły twórczo czas, mogły przećwiczyć nowe techniki plastyczne i wykonać piękne prace plastyczne, dziękujemy.

• Festiwal Kultury Przedszkolnej

• Grupa "Sówek" z naszego przedszkola brała udział w Miejskim Festiwalu Kultury Przedszkolnej, prezentując musical "Morskie opowieści fantastycznej treści" na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Dzieci zaprezentowały się wspaniale, gratulujemy! Mamy naprawdę zdolne przedszkolaki.

Fot. A. Trzeciok, A. Mitrenga.

• „Wodzisław Śląski - mój dom” - konkurs rozstrzygnięty!

• 26 maja został rostrzygnięty wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny "Wodzisław Śląski - mój dom".

Oto wyniki:

I miejsce - Zofia K. z grupy "Sówki",

II miejsce - Magdalena K. z grupy " Drużyna Krzysia" oraz Karol K. z grupy "Króliczki",

III miejsce - Martyna R., Marcel I. z grupy "Sówki ".

Wyróżnienia:

Piotr K. i Zofia W. z "Króliczków", Jan Sz. z grupy "Tygryski".

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

• Państwowa Straż Pożarna

• 9 maja przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim

Na miejscu, dzieci powitali Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Opowiedzieli dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, a takze przypomnieli im numery alarmowe 998, 112!

Dzieci miały możliwość zobaczenia strażaka szykującego się do wyjazdu na akcję ratunkową

Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli się poczuć jak prawdziwi strażacy dotykając hełm, lać wodą z węża gaśniczego czy wsiadając do wozu strażackiego.

Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia na drabinę strażacką!

Po tym spotkaniu dzieci stwierdziły, że w przyszłości chciałyby zostać strażakami

Za miłe spotkanie dzieci podziekowaly pracownikom, wręczając własnoręcznie zrobione laurki.