• Próbna ewakuacja

     • W naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Wszystko się udało, dzieci były dzielne. Wszyscy wstawili się w miejscu zbiórki.  W  nagrodę mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie ze strażakami, którzy przybyli na akcję. W naszym przedszkolu czujemy się bezpiecznie!

     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzisiaj, 20 września hucznie obchodziliśmy święto naszych podopiecznych. W Dzień Przedszkolaka jest zawsze dużo fantastycznej zabawy, uśmiechu i przyjemności. Fotorelacje z tego wydarzenia mogą Państwo zobaczyć w albumach każdej z grup. To był na prawdę udany dzień! Witamy wszystkich nowych przedszkolaków! 

     • WIRUSOM MÓWIMY STOP

     •  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim zaprasza do kontynuowania akcji "Wirusoochrona"

      Również nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji Akcji "Wirusoochrona" której głównym celem jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. 

      #lekcjaHigieny #Wirusoochrona

     • ZEBRANIE ROZPOCZYNAJĄCE ROK SZKOLNY 2021/2022

     •  

      Zebranie z rodzicami rozpoczynające rok szkolny 2021/2022

       

      Zapraszamy rodziców /opiekunów prawnych/ na zebranie rozpoczynające rok szkolny 2021/2022 w dniu 30 sierpnia 2021 roku (poniedziałek) na godzinę 17.00

      Zebrania odbędą się w grupach, w reżimie sanitarnym.

      Ze względu na sytuację epidemiologiczną, proszę o przybycie na zebranie jednego rodzica /opiekuna prawnego/ od dziecka.

     • Zielona noc

     • W piątek, 18 czerwca, dzieci które kończą edukację przedszkolną w naszym przedszkolu brały udział w "Zielonym wieczorze". Mnóstwo wspaniałej zabawy - tańce, śpiewy, rozwiązywanie zadań i wielkie poszukiwanie skarbu. To wszystko czekało na dzieci w ten wyjątkowy wieczór. Zapraszamy do przedszkolnej galerii gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.

     • Dzień Dziecka

     • Jednocześnie prosimy o przygotowanie dla dzieci koszulek bądź akcentu w ubiorze w odpowiednim kolorze: 

      Drużyna Krzysia - zielony,

      Sówki - biały,

      Kubusie - niebieski,

      Tygryski - czerwony,

      Króliczki - żółty.

      Dziękujemy!

       

     • Kolejne sukcesy w konkursie gwary śląskiej

     • "Fanzolić, bebok, babrok– brzmi niezrozumiale? Nie dla przedszkolaków, którzy próbowaliswoich sił w I REGIONALNYM KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ „PO NASZYMU” - edycja online. Konkursten został zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 21 z Jastrzębia-Zdroju oraz Przedszkole Publiczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach."

      Nasze przedszkolaki, odniosy kolejne zwycięstwa i wyróżnienia w konkursie gwary śląskiej.

      Ogromne gratulacje dla Alicji Janus i Agaty Kubicy!


      Kategoria II – 5, 6 - latki: I miejsce: Alicja Janus- wiersz pt. „Siedmiomilowe szczewiki”

      Wyróżnienia:  Agata Kubica – wiersz pt. „Chwolno rzić”

     • Przyjęcie dziecka na rok 2021/2022

     • W dniach 29 marca- 02 kwietnia 2021 należy potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym. Oświadczenie takie możecie Państwo pobrać poniżej. Prosimy wypełnić i dostarczyć do przedszkola w godz. 8- 15 od poniedziałku do piątku.

     • Relacja z realizacji Akcji "Wirusoochrona"

     • Publiczne Przedszkole Nr 19 zrealizowało wojewódzką Akcje informacyjno-edukacyjną "Wirusoochrona"

      W dniach od 15.02.2021r. - 15.03.2021r. w naszym przedszkolu trwała Akcja informacyjno - edukacyjna pt. "Wirusoochrona" . Najważniejszymi zaganieniami które zostały poruszone podczas zajęć lub pogadanek było: prawidłowa higiena rąk,  promocja podstawowych zasad higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa, podstawowe zasady zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna oraz inne zasady higieniczne np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych. Przedszkolaki bardzo chętnie omawiały powyższe zasady gdyż w naszym przedszkolu od września o nich przypominamy. 

      Dzieci otrzymały zadanie domowe którego celem było przkazanie zdobytych informacji wśród najbliższych domowników, m.in. zabrały do domów kolorowanki. Chętne dzieci odesłały do przedszkola zdjęcia jak prawidłowo myć rączki. 

      #lekcjaHIGIENY

      #wirusoochrona

     • Ogólnopolski Projekt "Jesteśmy różni, lecz równie ważni"

     • Grupa Tygryski wzięła udział w Akcji " Jesteśmy różni, lecz równie ważni".

      Celem ogólnopolskiego projektu "Jesteśmy różni, lecz równie ważni" jest podnoszenie świadomości społecznej  i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera. Następnie kształtowanie postaw społecznych u dzieci, uświadamianie dzieciom obecności osób niepełnosprawnych w otoczeniu. Tworzenie sytuacji budującej wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych oraz ważnym punktem akcji jest również integracja grupy. 

      Grupa Tygryski chętnie wzięła udział w tej akcji i wykonała wspólną pracę plastyczną która została wysłana do organizatorów akcji. Wszystkie prace będą wystawione na  wystawie  w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu. 

      #naniebiesko

     • PODZIĘKOWANIE

     • PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ KARMY I AKCESORÓW DLA ZWIERZĄT 

      Drodzy darczyńcy zakończyliśmy akcję "Pełna Miska dla zwierzaka ze schroniska". Zebrane dary - karmy i akcesoria dla potrzebujacych zwierzaków przekazaliśmy do schroniska prowadzonego przez Stowarzyszenie "Psy Koty i My" w Wodzisławiu Śl..

      Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

      W ich imieniu serdecznie dziękują - Grupa Tygryski wraz z wychowawcami.