• Balik w naszym przedszkolu

     • Dzisiaj 04.02. każda z grup naszego przedszkola zorganizowała balik karnawałowy. W całym przedszkolu słychac było skoczną, taneczną muzykę. Sale były kolorowo przystrojone, a dzieci wraz z Paniami prezentowały rozmaite kostiumy karnawałowe. Każdy przedszkolak miał wykonane zdjęcie pamiątkowe. Zachęcamy do przeglądania galerii w poszczególnych grupach.

     • 1% podatku

     • Dzięki Wam, naszym darczyńcom z 1% za rok 2019 udało zebrać się 1634, 30 zł. Dziękujemy!

      Za tę kwotę zostaną zakupione półki do holiku w naszym przedszkolu oraz tablice korkowe na prace plastyczne dzieci.

      Dzięki Waszemu wsparciu możemy udoskonalać ofertę edukacyjną naszego przedszkola.

      Zachęcamy do przekazania 1% również w tym roku.

     • Ferie w przedszkolu - W kuchni śląskiej

     • W drugim tygodniu realizowano projekt edukacyjny pt: "Śląsk łod kuchnie". Projekt ten był połączeniem warsztatów kulinarnych i treści dydaktyczno - edukacyjnych. Nadrzędnym jego celem było rozwijanie zainteresowań środowiskiem lokalnym wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Aby umilić dzieciom czas i bardziej wprowadzić w kulturę i tradycje śląskie każdego dnia dzieci z niewielką pomocą nauczycieli przygotowywały różne dania śląskie. W ciągu całego tygodnia realizacji projektu dzieci piekły żymły czyli bułki, przygotowywały śląski szałot czyli sałatkę ziemniaczaną, samodzielnie formowały kluski śląskie, piekły kołocz z syrym i jabłkami oraz robiły wodzionka, która ku zaskoczeniu i radości nauczycieli bardzo smakowała większości dzieci.

                  Oprócz warsztatów kulinarnych dzieci poznały podstawowe tradycje Śląska oraz wygląd stroju śląskiego, wzbogacały swoją wiedzę w nowe słowa mówione w gwarze, co szczególnie było widoczne podczas zajęć pt: "W co jo sie mom oblyc?" kiedy to dzieci poznawały nazwy poszczególnych części garderoby mówione w gwarze śląskiej. Przedszkolaki wykonywały także pracę plastyczną "Karolinka" oraz osłuchiwały się z piosenkami śpiewanymi gwarą.

     • "Poznajemy bliżej...teatr"- I tydzień ferii

     • Pierwszy tydzień ferii mija na realizacji projektu edukacyjnego z wykorzystaniem edukacji kreatywnej nt. „Poznajemy bliżej ... teatr.” Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne, grę aktorską stymulują „młodego aktora” do większego wysiłku, odwagi, stają się motywacją do nowych wyzwań. Podczas realizacji zajęć TRP dzieci doskonaliły metody heurystyczne, takie jak: gwiazda skojarzeń, łańcuch skojarzeń, scamper czy „fabuła z kubka”. Kształtowały umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej, kontroli czasu oraz prezentowania i dokonywania wyborów. Tworzyły lalki teatralne, scenariusz spektaklu. A przy tym wszyscy dobrze się bawili. Dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych, teatr cieni oraz teatr kamishibai.

     • Konsultacje dla rodziców w WPWD "Dziupla"

     • WPWD „Dziupla”od dnia 7 grudnia zaprasza na konsultacje telefoniczne!

       

      W okresie pandemii przed dziećmi i rodzicami pojawiły się nowe obowiązki i wyzwania. Dla wielu rodzin czas ten niesie trudności, których nie udaje się rozwiązać wewnątrz  systemu rodzinnego.

      Rodzicu! Jeśli czujesz się bezradny w wypełnianiu rodzicielskich obowiązków, chcesz porozmawiać o trudnościach, poszukać nowych rozwiązań, zasięgnąć informacji – ZADZWOŃ!  Proponujemy konsultacje telefoniczne z pedagogami-asystentami rodzin, którzy na co dzień prowadzą pracę z rodzinami, pedagogami pracującymi w naszych świetlicach a także  z psychologiem. W razie potrzeby umówimy spotkanie na terenie siedziby WPWD „Dziupla” -  ul. Czyżowicka 29B.

      Zapraszamy do kontaktu!

      Dzwoń! Szukaj rozwiązań! Nie pozostawaj sam!

       

      Pedagodzy nr tel: 723724684, 723724683

       

      od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 11:00 i od 15:00 do 16:00

       

      Psycholog  - Żaneta Stanowska nr tel: 690 075 577

       

      wtorek- 15:00-16:00

      piątek- 10:00-11:00 

       

      Z poważaniem

      Grzegorz Hajduczek

      Główny Specjalista

      ds. szkół podstawowych

     • "Razem na święta"

     • Nasze przedszkole bierze udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

      "Przykłady działań w ramach akcji:

       •    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

      •    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,

      •    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, 

      •    zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,

      •    zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,

      •    przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,

      •    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą."

       

      Więcej na stronie:

       

     • Zaproszenie

     •  

      Zapraszamy Rodziców do wzięcia udziału w spotkaniu Miejskiego Forum Rodziców w dniu 26.11.2020 r. (czwartek) o godz. 16.00.

      Spotkanie przeprowadzone będzie on-line na platformie Microsoft Teams.

      Zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu prosi się o przekazanie do dyrektora przedszkola adresów e-mail, na które na pół godziny przed spotkaniem zostaną przesłane zaproszenia na spotkanie on-line.

     • Obchody Święta Niepodległości

     • Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają  poczucie przynależności narodowej. Listopad to miesiąc, w którym przedszkolaki utrwalają wiedzę dot. Polski. Pamiętając o zachowaniu należytej postawy, dzieci odśpiewały Hymn Polski w swoich grupach.

     • Informacja od Rady Rodziców

     • Rada Rodziców przy PP 19 ustaliła, iż wysokość wpłaty na komitet rodzicielski na rok szkolny 2020/2021 wynosi 100.00 zł. Wpłat można dokonywać w dwóch ratach po 50.00 zł.

      W imieniu dzieci z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

      Nr konta Rady Rodziców, na które należy dokonywać wpłat:

      39 8436 0003 0101 0430 5655 0002