• Oświadczenie Pana Prezydenta

     • Mieczysław Kieca opublikował swoje oświadczenie o treści:

      "Szanowni Mieszkańcy, Rodzice maluchów,

      patrząc przede wszystkim na bezpieczeństwo Waszych dzieci, bezpieczeństwo Wasze oraz pracowników przedszkoli i żłobka, Waszych i ich rodzin, mając również na uwadze Wasze potrzeby i troski, przymierzamy się do awaryjnego otwarcia placówek opiekuńczych w trybie AWARYJNYM nie wcześniej niż 18 maja!

      • W przyszłym tygodniu przedszkola nie ruszą. W ciągu najbliższych dni będziemy pracować i solidnie śledzić sytuację w mieście i regionie. Dziś pewnej decyzji podjąć nie możemy. O wszystkim dowiecie się Państwo do końca przyszłego tygodnia – śledźcie nasze komunikaty.
      • TRYB AWARYJNY oznacza zapewnienie opieki tylko najbardziej potrzebującym dzieciom. Nie ma i nie może być mowy o pracy przedszkoli w trybie, jaki znamy sprzed epidemii. Jeśli to będzie możliwe, opiekę będziemy się starali zabezpieczyć w pierwszej kolejności dla dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia, służbach porządkowych.
      • Szczegółowo analizujemy wytyczne Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej w związku z decyzją administracji rządowej o możliwości otwarcia przedszkoli oraz instytucji kultury od połowy przyszłego tygodnia.
      • Zanim uruchomimy jakąkolwiek placówkę, musimy zasięgnąć opinii służb epidemiologicznych, nadzoru pedagogicznego oraz lekarzy – w tym naszego Sanepidu i szpitala, a także zapytać Was, rodziców, i nauczycieli o wiele szczegółów.
      • Co ważne, musimy rozeznać sytuację, ilu rodziców i opiekunów gotowych będzie posłać swoje pociechy do przedszkola i jak ewentualnie będzie to wpływało na warunki bezpieczeństwa i higieny w placówkach. Dlatego też wychowawcy będą się z Wami kontaktować w tej sprawie w przyszłym tygodniu.
      • Czekamy na publikację przepisów prawnych, a także szczegółową ocenę stopnia przygotowania naszych placówek do uruchomienia w trybie awaryjnym.
      • Czasu jest mało, a przygotowań sporo. Przede wszystkim placówki muszą zostać odpowiednio przygotowane - ponownie zdezynfekowane i poddane ozonowaniu, niektóre zabawki muszą być usunięte, a magazyny żywności muszą być uzupełnione. Będziemy musieli przygotować podział opieki na grupy w taki sposób, aby zapewnić najlepsze warunki bezpieczeństwa dzieciom i nauczycielom, a także Wam.
      • Nie jesteśmy w stanie z pełną odpowiedzialnością wznowić zajęć w przedszkolach wcześniej. Czas jest nam nie tylko niezbędny, by przygotować placówki dla Waszych dzieci, ale by zapewnić jak największe prawdopodobieństwo, że będą one tam całkowicie bezpiecznie.  

       Proszę Was o wyrozumiałość."

     • ZDALNE NAUCZANIE

     • Zgodnie z rozporządzeniem MEN informujemy Państwa o pracy zdalnej prowadzonej przez nasze przedszkole. Szczegóły dostępne w zakładkach poszczególnych grup jako "Realizacja podstawy programowej". 

       

       

     • Kontakt z przedszkolem

     • Prosimy z przedszkolem kontaktować się przez e-mail.

      E-mail: pp19@wodzislaw-slaski.pl

      W wiadomości można pozostawić swój numer kontaktowy, oddzwonimy.

      Sekretariat czynny od 8.00 do 12.00 tel. 32 456 30 15

     • Prośba o kontakt

     • Przewodnicząca Rady Rodziców prosi o pilny kontakt rodziców dzieci kończących edukację przedszkolną. 

      Za zgodą Pani Agaty Kokoszki udostępniamy numer telefonu : 507468965

     • Apel do rodziców

     • Zostań w domu - apel do dzieci, młodzieży i ich rodziców

       

      Od poniedziałku, 16 marca wszystkie szkoły w Polsce będą zamknięte. Uczniowie wrócą do nauki 14 kwietnia. To decyzja spowodowana jest obecną sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2.

       

      Pamiętajcie to nie są ferie ani czas wolny od nauki:

      - spędzajcie ten czas w domu,

      - unikajcie zatłoczonych miejsc,

      - nie organizujcie spotkać towarzyskich,

      - nie wychodźcie do klubów, kawiarni i restauracji,

      - starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych,

      - w miarę możliwości nie kontaktujcie się z osobami starszymi,

      - stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

       

      Informujemy, że patrole Straży Miejskiej jak również Policji będą upominały młodzież i dzieci przebywające między innymi na obiektach rekreacyjno – sportowych.

     • #DzieciUcząRodziców

     •  

       

      W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

       

      Materiały można pobrać pod adresem:

      https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

     • Uwaga, ważna informacja!

     • Rodzicu,

      • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

      • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; numer infolinii 22 560 16 00;

      • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

      • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

      • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     • Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w sprawie KORONAWIRUSA

     • Szanowni Państwo.

      Ze względów profilaktycznych, zabezpieczających dzieci oraz nas wszystkich przed zarażeniem się koronawirusem bardzo proszę o zapoznanie się i dostosowanie się do zasad rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

      Życząc dużo zdrowia.

       

      Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w sprawie KORONAWIRUSA

      Rodzicu nie posyłaj przeziębionego i chorego dziecka do szkoły, jeżeli nie miałeś kontaktu z osobą chorą nie ma powodu do obaw. Jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne – niezwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

      Jeżeli masz dziecko do 8 roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.1 lit. A Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

     • Bal u Króla i Królowej

     • Piękny wystrój, wspaniała muzyka, jeszcze piękniejsze stroje karnawałowe. Zapraszamy na fotorelację z Baliku, który odbył się w naszym przedszkolu.

     • Przedszkolna Wigilia

     • Święta Bożego Narodzenia przepełnione są pięknymi tradycjami, to czas rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, śpiewania kolęd i pastorałek. Aby zachęcić naszych wychowanków do kultywowania owych pięknych zwyczajów świątecznych nasze przedszkole zorganizowało, jak co roku, Wigilię dla całej społeczności przedszkolnej. Odbył się również koncert- na flecie grała Pani Basia przy akompaniamencie Pana Pawła Sobika.

     • Nagrodzona Szopka!

     • Z radością informujemy, iż nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie w konkursie "SZOPKA BOŻONARODZENIOWA" zorganizowanym przez parafię WNMP oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie szopki.