• Plan Daltoński w naszym przedszkolu!

• Nasze przedszkole zostało objęte opieką merytoryczną polskiego Stowarzyszenia Dalton. Oznacza to, że spełniamy wymogi, aby realizować oficjalnie edukację daltońską w naszej placówce!

Plan Daltoński - to zerwanie z tradycyjnym modelem nauczania na rzecz uczenia się.

W edukacji przedszkolnej zakłada się, że każde dziecko rozwija się indywidualnie, a więc tempo pracy musi być dostosowane do jego rzeczywistych możliwości.

Do najważniejszych umiejętności, jakie ma zdobyć dziecko na tym poziomie edukacji należy: nauka odpowiedzialności, samodzielności i współpracy z innymi.

Plan Daltoński to świadomość pełnego uczestnictwa dziecka w procesie uczenia się oparta na empatii, dialogu i współpracy, skierowana na jednostkę oraz na wspólnotę, w której ta jednostka funkcjonuje.

• II tydzień ferii w przedszkolu

• W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci wzbogaciły swój zasób słownictwa zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim z zakresu wiedzy o świecie dinozaurów. Przedszkolaki miały okazję wydobyć dinozaura z lodowego jaja. Poznały budowę ich ciał oraz szkletetów. Dokonały rekonstrukcji dinozaura na podstawie wydobytych kości- okazuje się, że dzieci to wspaniali paleontolodzy! Zajęcia z Twórczego Rozwiązywania Problemów pomogły utrwalić zdobytą wiedzę z całego tygodnia oraz urochomiły kreatywność dzieci dzięki zespołowej pracy nad stworzniem prehistorycznego gada z dostępnych materiałów. Na koniec tajni agenci wyruszyli na misję "Na ratunek dinozaurom", gdzie dzięki sprytowi i wytrwałości udało się doprowadzić małe dinozaury do ich mamy Leokadii.

• I tydzień ferii zimowych za nami!

• W I tygodniu ferii zimowych dzieci miały okazję poznać świat pszczół. Dowiedziały się kto mieszka w ulu i jaką rolę odgrywa w pszczelej rodzinie. Miały okazję zapoznać się z procesem powstawania miodu. Poznały inne skarby produkowane przez te małe owady, równie zdrowe dla człowieka jak miód. Zapoznały się także z pracą pszczelarza. Dzieci miały okazję brać udział w zabawach z kodowaniem, malowały, rysowały, tańczyły, brały udział w zawodach sportowych, Najważniejszym celem tego tygodnia oprócz dobrej zabawy było uświadomienie dzieciom, jak cennym owadem dla człowieka są pszczoły i w jaki sposób można o nie dbać. Zachęcamy do zobaczenia galerii w zakładce "Zdjęcia przedszkola".

• Balik odwołany

• Rada Rodziców wspólnie z Dyrekcją przedszkola ustalili, iż bal karnawałowy zaplanowany na wtorek 08.02 nie odbędzie się z powodu niskiej frekwencji dzieci. Bal odbędzie się wiosną. Życzymy zdrowia!

• Poradnik Pozytywnego Internauty

• „Poradnik pozytywnego internauty" opracowany został przez wodzisławski Urząd Miasta z myślą o przeciwdziałaniu mowie nienawiści oraz promowaniu dobrego zachowania w Internecie. Hejt jest realnym problemem społecznym, który każdego dnia dotyka więcej osób, głównie w sieci, a jego autorami są anonimowi internauci. Z badań wynika, że z mową nienawiści spotkało się niemal trzy piąte ankietowanych osób (57 proc.), przy czym niemal wszyscy z tej grupy (54 proc.) więcej niż raz. Dane są zatrważające, co wyraźnie wskazuje na masowość tego zjawiska.

W poradniku znalazło się 10 zasad, które mają pomóc w uczynieniu przestrzeni wirtualnej lepszym miejscem dla wszystkich. Z praktycznych porad skorzystają zarówno ofiary hejtu, jak i nadawcy mowy nienawiści. Zamieszczone są w nim również telefony mające ułatwić znalezienie wsparcia w przypadku zetknięcia się z hejtem i strony internetowe, na których anonimowo można zgłaszać cybreprzemoc. Poradnik może być wykorzystywany w celach edukacyjnych.

• PODZIĘKOWANIA

• Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi…”

Jan Paweł II

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość DZIĘKUJEMY !

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom oraz osobom zaangażowanym w naszą akcję. Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Herbatka dla babci i dziadka”.

Jesteśmy wzruszeni, iż udało się uzbierać sporą ilość herbat różnego smaku i rodzaju. Herbatki zostały przekazane do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lyskach. Seniorzy otrzymali herbatki za co z całego serca dziękują.

• Przedszkolaki pomagają!!!

• W naszym przedszkolu odbyła się zbiórka plastikowych nakrętek dla dzieci Kajetana i Martyny Kowalik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom którzy dostarczyli nakrętki do przedszkola.    A my przekazaliśmy nakrętki i w małej części dołączyliśmy do akcji.

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi z grupy "Drużyna Krzysia" oraz rodzicom za zorganizowanie po raz kolejny akcji Szlachetna Paczka dla Kajetana i Martyny Kowalik, a my mogliśmy dorzucić małą cegiełke do paczki.

Dziękujemy.

• Gratulujemy !!!

• Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy oraganizowany przez Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski Pana Mieczysława Kiecę - rozstrzygnięty.

Gratulacje dla Łucji Kleszczewskiej z grupy Sówki za zdobycie II Miejsca w Konkursie na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny organizowany przez Prezydenta Miasta Wodzisławia Śl.

Gratulacje również dla Martyny Rus z grupy Tygryski za otrzymanie wyróżnienia w konkursie.

Dziewczynki otrzymały nagrody w kategorii wiekowej do 10 lat.

Rozdanie nagród odbyło się na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Serdecznie gratulujemy!