• Planetarium

• Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium Sfera Wiedzy Zajęcia odbyły się pod ogromną kopułą imitującą planetarium. Dzieci przeniosły się do fascynującego wszechświata, gdzie mogły bliżej poznać Układ Słoneczny z planetami, gwiazdozbiory, galaktyki... Zajęcia rozbudziły w dzieciach ciekawość świata i przyniosły niezapomniane przeżycia.

• Zajączek w naszym przedszkolu!

• Dziś nasze przedszkole odwiedził Wielkanocny Zajączek, który z  samego rana kicał po naszym ogrodzie zaglądając do sal. Zostawił nam list i zadania, które musieliśmy wykonać po uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Ostatnim zadaniem było wytropienie zajączka po śladach, wszystkim grupom się to udało! W nagrodę każdy otrzymał słodką niespodziankę, a każda grupa dyplom.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 03.04.2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci na znak solidarności ubrały się na niebiesko. Dowiedziały się, że osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. Uświadomiły sobie, że nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne... Przedszkolaki w swoich grupach układały puzzle, które też są symbolem autyzmu, aby zrozumieć, że dzieci z autyzmem muszą sobie "poukładać" świat.

• Ruszył projekt "Bajki o emocjach"

• Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci sześcioletnich biorących udział w projekcie na „Warsztaty dla rodziców”, które odbędą się 12.04.2023 r. o godzinie 16.30.

Rozpoczął się projekt „Poruszające bajki o emocjach”. Sześciolatki uczestniczyły już w pięciu spotkaniach. Program rozwija zdolność do rozpoznawania i regulowania emocji oraz wyrażania ich w zdrowy sposób.

Poprzez aktywne uczestnictwo w historii bohaterów warsztatów, dzieci uczą się jak:

- rozróżniać swoje uczucia i innych,

- nazywać uczucia swoje i innych,

- komunikować się zgodnie z duchem Porozumienia bez Przemocy,

- czekać na swoją kolej,

- zarządzać trudnymi emocjami,

- pomagać rówieśnikom przeżywać trudne emocje.

Tematy spotkań:

1. Po co są emocje?,