• Ferie, ferie i po feriach

• Ferie zimowe za nami! To oznacza, że projekty edukacyjne "A Little Snowman uczy nas angielskiego"  oraz "Kolorowy tydzień" dobiegły końca. Dzieci doskonale śpiewają piosenkę "I'm a Little Snowman", wymieniają kolejne części garderoby bałwanka, znają wiele słów związanych z zimą oraz potrafią nazwać emocje.

W drugim tygodniu ferii w przedszkolu było bardzo kolorowo. Każdego dnia towarzyszył nam inny kolor w oparciu o kolorowe dni tygodnia wg planu daltońskiego, który na co dzień realizowaliśmy w placówce. Poniedziałek upłynął nam jako dzień przyjaźni w kolorze czerwonym. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną i wykonały drzewka przyjaźni ze swoich odciśniętych dłoni. Wtorek był dniem wody w kolorze niebieskim. Rozmawialiśmy o znaczeniu wody dla ludzi, zwierząt i całej planety oraz przyglądaliśmy się wodnym eksperymentom. Dzień zdrowego odżywiania zagościł w środę w pomarańczowych barwach. Przedszkolaki układały piramidę żywienia i rozwiązywały zagadki. Czwartek był dniem ekologii z kolorem zielonym w tle. Rozmawialiśmy o "ekokulturze" oraz utrwalaliśmy, jak prawidłowo segregować śmieci dla dobra Ziemi. Ostatni dzień tygodnia to żółty piątek i dzień tęczowy w czasie którego towarzyszyła nam wesoła zabawa z kolorami i śpiewem.

• Podziękowania

• Dobrze jest pomagać! Nasze przedszkolaki już w tym roku zaczęły zbierać nakrętki dla Martynki i Kajtka...

W poprzednim roku udało nam się uzbierać sporo nakrętek, czy w tym będzie ich jeszcze więcej?