• Przedszkolna Wigilia

• Święta Bożego Narodzenia przepełnione są pięknymi tradycjami, to czas rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, śpiewania kolęd i pastorałek. Aby zachęcić naszych wychowanków do kultywowania owych pięknych zwyczajów świątecznych nasze przedszkole zorganizowało, jak co roku, Wigilię dla całej społeczności przedszkolnej. Odbył się również koncert- na flecie grała Pani Basia przy akompaniamencie Pana Pawła Sobika.

• Nagrodzona Szopka!

• Z radością informujemy, iż nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie w konkursie "SZOPKA BOŻONARODZENIOWA" zorganizowanym przez parafię WNMP oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie szopki.

• Pięknie dziękujemy!

• Dziękujemy dziadkowi Nadii z grupy „Maleństw” za przepiękną, żywą choinkę, która wprowadza nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
            To 3 metrowe drzewko zostało do nas przywiezione ze szkółki krzewów ozdobnych z Wodzisławia Śląskiego, ul. Czarneckiego 8.
            Przyznajcie sami, że choinka zachwyca!

• "U źródeł rozwoju dziecka - edycja 2".

• Mamy to! Projekst rusza w 2020 r.

"Projekt jest odpowiedzią na realne potrzeby, jakie wynikają z sytuacji w Przedszkolu Publicznym nr 19 z oddziałami integracyjnymi w Wodzisławiu Śląskim. Wsparciem zostanie objętych 15 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w ramach dodatkowych zajęć.

W ramach projektu planuje się realizację następujących form wsparcia:

- Metoda ruchu rozwijającego,  - Biblioterapia z elementami dramy,  - Muzykoterapia i choreoterapia,  - Plastykoterapia z sensoplastyką,  - Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjnej."

Więcej informacji pod linkiem.

• Dzień Górnika

• Dla górnika słonecznik koniecznie! Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej. Kiedy w czarny węgiel się wwierca, w bardzo czarnym, podziemnym chodniku, niech słonecznik mu świeci od serca! Dzieci wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Bardzo dziękujemy Górnikom za przybycie w tym dla nich wyjątkowym dniu! Szczęść Boże!

• Dzień Pluszowego Misia

• Pierwszego czerwca wszystkie dzieci mają swój dzień- Dzień Dziecka, a 25 listopada wszystkie misie pluszowe obchodzą swoje święto. Z tej właśnie okazji zagościliśmy dzisiaj w Krainie Pluszowych Misiów. Odbyły się konkursy sprawnościowe, muzyczne oraz plastyczne. Teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą, że Pluszowy Miś jest wyjątkowy i ukochany -taki miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz i nie tylko wtedy!

• "Szkoła pamięta"

• Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta".

25 października 2019 r. przedszkolaki wybrały się na spacer po Wodzisławiu Śląskim odwiedzając lokalne miejsca pamięci. Zaapaliły znicze pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na Placu Korfantego, a także pod Pomnikiem ku czci żołnierzy I Brygady Pancernej Armii Czechosłowackiej na Placu Gladbeck.

• Goście w naszym przedszkolu

• Dzisiaj w grupie „Drużyna Krzysia” odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Teresę Kosiarek z Wrocławia- trenera twórczego rozwiązywania problemów, dyrektorkę Akademii Kreatywnego Nauczyciela. Zajęcia obserwowały zaproszone Panie nauczycielki z wodzisławskich przedszkoli. Dzieci pracowały metodami heurystycznymi nad pytaniem problemowym "Jakie mniej znane produkty spożywcze należy jeść, aby być zdrowym?". Dzieci badały różnego rodzaju orzechy, nasiona goi, ziarna zbóż typu orkisz. Uczyły się współpracy w zespole, słuchania i oczekiwania na swoją kolej. Zadawały pytania, poszukiwały odpowiedzi, doświadczały sensorycznie, dokonały samoświadomości uczenia się poprzez piktogramy umiejętności.

• Uwaga, konkurs!

• VI edycja konkursu "Zwierzaka mam i o niego dbam"

Wodzisławskie Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Koty psy i my” zaprasza dzieci i młodzież placówek oświatowych i opiekuńczych do udziału w VI edycji konkursu plastycznego „Zwierzaka mam i o niego dbam”.

Regulamin konkursu poniżej.

• Szachy

• Dzieci 6 - letnie rozpoczęły swoją przygodę z szachami. Jak wiadomo szachy poprawiają zdolności intelektualne, kształcą umiejętność krytycznego myślenia oraz wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych.

• Biblioteka zaprasza

• Filia nr 13 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. zaprasza dzieci do założenia karty czytelnika i wzięcia udziału w projekcie "Z książką na start". Dzieci otrzymają książkę w prezencie i kartę, na której 10 zebranych naklejek oznacza otrzymanie również dyplomu! Zachęcamy!